QICTU مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
●   | امروز : جمعه 01/ 09/ 1398  |  جستجو

منوی اصلی

ثبت نام دوره های آموزشی
نام و نام خانوادگی

ایمیل :

شماره تلفن همراه

وضعیت اشتغال

مقطع تحصیلی

رشته تحصیلی

 صـفـحـه اصـلـی > اخــبــار مرتبط > تاکید معاونت علمی بر رفع اختلاف با وزارت علوم/ تکلیف بودجه های تحقیقاتی مشخص شود

تاریخ و زمان انتشار : 12:05:32 - 1392/08/12تعداد بازدید : 1356

تاکید معاونت علمی بر رفع اختلاف با وزارت علوم/ تکلیف بودجه های تحقیقاتی مشخص شود
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برخی موارد اختلافی میان این معاونت با وزارت علوم گفت: اختلاف ما بر نحوه تخصیص 99 درصد اعتبارات پژوهشی است که این منابع باید در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر دکتر سورنا ستاری در مراسم افتتاح چهارمین جشنواره علم تا عمل با تاکید بر این که تحقیقات باید از کار آزمایشگاهی به سوی تولید فناوری حرکت کند افزود: تولید فناوری، وضعیت نگران کننده کشور در حوزه اشتغال و توسعه را نجات خواهد داد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه اقتدار کشور در گرو تولید فناوری است، اظهار داشت: در این راستا ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف توسعه اشتغال دانش بنیان در معاونت علمی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اختلاف میان وزارت علوم و معاونت علمی خاطر نشان کرد: یکی از زمینه‌های اختلاف این دو نهاد دریافت یک درصد بودجه تحقیقاتی سازمان‌ها و نهادها بوده است که با بررسی‌هایی که انجام شده است مشکلات ما بر 99 درصد باقی مانده است که باید این منابع در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گیرد.

ستاری با تاکید بر این که تحقیق این امر در گرو تعامل میان دستگاه های مختلف است خاطرنشان کرد: با تعامل میان دستگاه‌های مختلف، شرکت‌ها می توانند دستاوردهای خود را در بازارهای داخلی و بین‌المللی عرضه کنند.

وی گام بعدی را در گرو توسعه همکاری های بین المللی دانست و یادآور شد: با دیپلماسی مناسب می توان محصولات دانش بنیان تولید شده در کشور را به بازارهای بین المللی وارد کنیم که این امر نیاز به الزاماتی دارد که از جمله آن می توان به اخذ استانداردهای بین المللی و مالکیت فکری اشاره کرد.

ستاری با تاکید بر این که توجه به این مقوله موجب شکل‌دهی بازار داخلی خواهد شد یادآور شد: از جمله اهداف این معاونت وارد کردن فناوری به زندگی مردم و ارتقاء سلامت و رفاه اجتماعی است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ارتقاء جایگاه ژئوپلوتیک ایران را در گروه تولید فناوری دانست و تاکید کرد: در این زمینه معاونت علمی و کلیه دست‌‌اندرکاران فعالیت خواهند کرد تا به نتایج مطلوب دست یابیم.

  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی قزوین می باشد.
طراحی و پیاده سازی : اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات-واحد اینترنت